Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Statisztikák

10 774 gólt szereztek a csapatok a mérkőzéseken, átlagban csapatonként 769-et. A legtöbbet a Telekom Veszprém (1008), majd a OTP Bank – PICK Szeged (938) és a Ferencvárosi TC (876). Az átlag felett teljesített még a Tatabánya is.

A mérkőzésekre levetített átlag alapján egy csapat 29,6 gólt lőtt meccsenként.

A kapott gólok tekintetében a MOL Tatabánya KC végzett az élen (703 gól, 27,0-es átlag), utána az OTP Bank – PICK Szeged következik (713 gól, 27,4-es átlag), majd pedig a Balatonfüred KSE jön a sorban (717 gól, 27,6-os átlag). Itt az átlagnál jobban teljesítették még – tehát kevesebb gólt kaptak – a HSA NEKA, Csurgói KK, Telekom Veszprém, HE-DO B BRAUN Gyöngyös, valamint a CYEB-Budakalász.

Sretenovic Stean (Balatonfüredi KSE) 176 lövés – 57,4%-os hatékonyság
Jamali Iman (HÉP-Cegléd) 173 lövés – 60,7%-os hatékonyság és Jerkovic Srecko (Sport36-Komló) 173 lövés – 58,4%-os hatékonyság

A 20 legjobb büntetődobó játékosnál a legalább 10 lövést végrehajtókat vettük figyelembe. Ez alapján Szmetán Máté volt a legbiztosabb kezű játékos, mert mind a 12 kísérletét gólra váltotta a hétméteres vonalról. Őt Hári Levente követi, akinek 14 kísérletéből 12 gól született. A harmadik pedig Pásztor Ákos lett. 33 lőtt gólja lett végül 39 kísérletből.

66 játékos szerepelt csapata mind a 26 mérkőzésén – ez az összes játékos 21%-a. 10-en voltak, akik a játékidő statisztika szerint egyetlen egy percet sem játszottak.

Egy játékosnak, abban az esetben ha minden percét végigjátszotta volna a bajnokságnak, akkor 1560 percet kellett volna a pályán töltenie. Ilyen nem fordult elő, azonban nézzük kik voltak akik legtöbbet szerepeltek.

A tatabányai Rodriguez Pedro volt, aki a legtöbb időt a pályán töltötte. 1 381 perccel lett első, mögötte mindössze 2 perccel lemaradva egykori balatonfüredi csapattársa Bóka Bendegúz – 1 379 játékperccel – lett a második. Kovács Dominik (CYEB-Budakalász) a harmadik (1 244 perc). Negyedik a sorban Szöllősi Szabolcs (Dabas KC) 1 183 perccel, majd Enomoto Yuga (Budai Farkasok – Rév) következik, aki 1 172 percen keresztül segítette csapatát. 1000-nél több játékperccel 20 játékos rendelkezik összességében.

Az átlagpercek tekintetében az élen Rodriguez Pedro töltötte a pályán átlagban is a legtöbb időt – 53:08 perc/mérkőzés. Még 50 perc fölötti átlagos játékidővel rendelkezik Bóka Bendegúz is (53:03 perc/mérkőzés). Harmadik lett Kovács Dominik (49:47). Majd Németh Balázs és Topic Petar – aki megsérült a szezon közben – következik a sorban. Az 50 legtöbb átlagperccel rendelkező játékos látható az ábrán.